BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EkoTurgelis Užupyje!

Dėmesio!
Startavo nauja ekologiška iniciatyva - EkoTurgelis. Jis vyksta
Vilniuje, Užupyje esančiame Tymo turguje. Jame galima įsigyti
ekologiškų produktų, susirasti bendraminčių, padiskutuoti.

ekoturgelis

Tikimasi,
kad turgelis šurmuliuos kas antrą, o vėliau ir kiekvieną ketvirtadienį.
Turgelis veiks ketvirtadienį nuo 17 – 20 val. Artimiausia turgelio data
- liepos 24 d.

Apie EkoTurgelį daugiau informacijos rasite paspaudę cia.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. forumas-parama.lt:

  Forumas-parama.lt nariai bendrauja ir susitinka su viltimi - …gal drauge sunkmetis bus lengvesnis.

  Visuotinis sunkmetis skatina žmones ne tik veržtis diržus, atsisakyti pomėgių, taupyti, skaičiuoti, bet ir galvoti, kaip reikės „tiesiog išgyventi“.

  Darbo biržos duomenimis (www.ldb.lt), per savaitę, vasario 27 – kovo 6 dienomis, darbo biržose įregistruota 10 tūkst. ieškančių darbo asmenų, įdarbinta - 1,8 tūkst. Šių metų kovo 6 dieną darbo ieškojo 183 tūkst. asmenų, iš jų 157,7 tūkst. turėjo bedarbio statusą. Praėjusią savaitę įregistruota 1131 darbo pasiūlymas. Kovo 6 dienos pabaigoje Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo apie1,9 tūkst. laisvų darbo vietų.
  Šiuo metu tikriausiai neverta kalbėti apie greit pagerėsiančią situaciją , mažėjančią bedarbystę , augančius atlyginimus.
  Bankrotai pasiekė didžiausią skaičių - 928 per 2008 metus, t.y. išaugo 53,1 procento lyginant su 2007 metais.
  ( http://www.bankrotodep.lt/Doc/2008_01_12.doc)_._
  Turto arešto aktų registro duomenimis, įregistruotų turto areštų skaičius Lietuvoje nuo 2008 m. rugpjūčio mėn. iki 2009 m. vasario mėn. išaugo 80% - nuo 5297 iki 9578 (iki 479 per darbo dieną).

  Daugelis žinome, koks nerimas žmonių tarpe sumažėjus pajamoms , netekus darbo, kai reikia išlaikyti šeimą, leisti vaikus į mokslus, susimokėti vis augančius mokesčius, palūkanas ar paprasčiausiai prasimaitinti.
  Su nerimu bandome ieškoti kaltų ir priežasčių, kodėl taip įvyko, bet Lietuvoje formuojasi tokia tradicija: kai reikia prisiimti atsakomybę, kaltų nelieka ir visa šita kupra krinta ant labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės. Matyt, šioje situacijoje galėsime pasikliauti ir pasirūpinti tik patys savimi ir ropštis iš šios duobės, būdami solidarūs, pakantūs ir bandydami padėti vieni kitiems.
  Augant nelaimėlių armijai skaudu žiūrėti, kai studentas, gavęs aukštojo mokslo diplomą negaus darbo Lietuvoje, blaškysis po margą pasaulį ir minės savo Tėvynę ne pačiu geriausiu žodžiu. Arba štai - darbą praranda žmogus, kuriam iki pensijos liko vos keli metai . Kokias mes galime puoselėti viltis , kaip suktis verslininkui, kuris turi paskolų , o verslo nebegali vystyti, tiesiog nebeturi elementarių pajamų. Šitokių liūdnų gyvenimų scenarijų labai daug. Niekas nesame garantuoti, kad ryt ar poryt nestosime į nelaimėlių eilę.

  Pesimizmas ir neviltis - ne patys geriausi palydovai šioje situacijoje, anksčiau ar vėliau tai turėtų baigtis, bet, matyt, tam reikės pastangų ir kantrybės. Manau, kad problemos žmones sutelkia ir skatina ieškoti išeities ir būdų, kaip šią situaciją išlaukti, išgyventi, o gal ir ką gero nuveikti. Vienas iš galimų būdų - tai savitarpio pagalba.

  Galime bandyti padėti vieni kitiems daiktais, priemonėmis ir kitokiais būdais. Gal turime tai ko nebenaudojame, o kitam žmogui to daikto labai reikia, bet nėra už ką įsigyti tai atiduokime daiktus vieni kitiems.
  Iškilusios maisto kainos skatina vartotojus siekti tiesioginio
  bendradarbiavimo su žemdirbiais bei užtikrinti sveiko maisto šaltinį.
  Pirmoji solidarumo iniciatyva prasidėjo Japonijoje: septintajame
  dešimtmetyje, kuomet rinkoje buvo aptikta nuodingų produktų, japonės
  motinos inicijavo pirmuosius susitarimus tiesiogiai su gamintojais tam,
  kad garantuotų savo šeimoms sveikų produktų tiekimą.
  Maisto produktų kainos paprastai yra mažesnės nei rinkoje todėl, kad
  nėra papildomų mokesčių už įpakavimą, reklamą ir pan., taip pat
  vartotojai dažniausiai įpareigoja ūkininkus tiekti šviežius ir geros
  kokybės produktus.
  Lietuvoje ūkininkai, nors užaugina produktų, sveikų, ekologiškų dėl prekybininkų ir perdirbėjų piktnaudžiavimo jau garsiai kalba apie bankroto grėsmę nes jie nepajėgūs konkuruoti su stambiais prekeiviais. Jie galėtų telktis ir savo produkcija prekiauti tam tikrose vietose, informuodami žmones. Manau, mes mielai pirktume daržoves, mėsą, pieno produktus tiesiai iš žmogaus galbūt netgi gautume nemokamai padedant nuimant derlių ar panašiai.
  O gal kam reikia kitokios pagalbos? Gal kas ieško auklės ar žmogaus senstantiems tėvams prižiūrėti? Pasidalinkime šiais rūpesčiais ir taip galėsime vieni kitiems padėti. Suteiksime darbo, pajamų, nusipirksime produktų tiesiai iš ūkininkų, nemokėdami plėšikaujantiems tarpininkams, ar galėsime atiduoti ar padovanoti daiktų, kurių mums nebereikia.
  Aišku, tai diskutuotinas pasiūlymas, bet galėtume aptarti mes, žmonės, ir bandyti rūpintis savimi ir vieni kitais. Ši savitarpio pagalbos idėja labai populiarėja Vakarų Europoje , JAV .
  Panašus socialinis judėjimas , paskatintas sunkmečio, buriasi ir Lietuvoje . Pasak entuziastų-savanorių , kol kas tik internete adresu http://www.Forumas–Parama.lt tačiau , jeigu mūsų butų daugiau , tai ir kieviename rajone, kieme, name.

  Asociacija "Žemaitijos ūkininkų kaimo bendruomenė" įkurta 2004.10.22 su tikslu suburti visuomenės narius aktualiems tikslams siekti ir poreikiams tenkinti: ruošiami projektai finansavimui iš paramos fondų, teikiama labdara-parama.
  Kviestume apsilankyti ir išreikšti savo nuomonę apie geranorišką bendradarbiavimą, teikti pasiūlymus, kaip padėti vieni kitiems ar tiesiog pasitarti. Kviestume įsijungti į šito tinklalapio forumą, aišku, stebuklas gal ir neįvyks, bet vieni kitiems geranoriškai galėtume padėti.

 2. Do not take in a head!

  Greetings from the Speedy DNS

Rašyti komentarą